Idealna sesja zdjęciowa jak do tego się zabrać ?

Od dawna marzyłeś o profesjonalnych zdjęciach Ciebie i Twoich ulubionych osób? Aby jak najlepiej przygotować Cię do sesji zdjęciowej, zebraliśmy dla Ciebie porady i wskazówki, które gwarantują, że Twoja sesja będzie idealna!

Idealne przygotowanie


Na dzień przed sesją z pewnością zadasz sobie następujące pytania: Co powinieneś wziąć pod uwagę przygotowując się do sesji? Co zabrać ze sobą?

Strój


Po pierwsze: pozostań wierny sobie! Idealne przygotowanie do sesji zdjęciowej nie ma sensu, jeśli masz na sobie coś, co nie pasuje do Twojego stylu, musisz ciągle szarpać się i sprawdzać, czy wszystko jest na swoim miejscu i czujesz się całkowicie nieswojo.

Najlepiej jest wcześniej znaleźć 2-3 ulubione stroje, aby w pełni skoncentrować się na sesji zdjęciowej. Stroje powinny się od siebie różnić, aby na końcu było wiele różnorodności. Upewnij się również, że nosisz luźne ubranie przez kilka godzin przed sesją, aby nie było śladów na skórze.

Poprzedniego wieczoru


Dzień przed sesją zdjęciową powinieneś się zrelaksować. Może zrobisz coś miłego ze swoją ulubioną osobą, pójdziesz pobiegać, ćwiczysz jogę lub weźmiesz ładną kąpiel z bąbelkami. Niezależnie od tego, czy chodzi o wellness w domu, czy spędzanie czasu z ulubioną osobą: wiesz, co wolisz robić, aby się zrelaksować (nawiasem mówiąc, pobicie się w nocy jednym lub dwoma koktajlami nie jest jednym z nich!)

Wieczorem zjedz lekki posiłek, na przykład pieczone w piekarniku warzywa lub zupę. Unikaj roślin strączkowych, fast foodów lub smażonych potraw, aby wyglądać idealnie i dobrze się czuć w dniu sesji. Pij również wystarczającą ilość płynów, w postaci wody lub zielonej herbaty, aby uzyskać promienną cerę.

Wskazówki dotyczące fantastycznego makijażu i stylizacji
Jeśli na planie sesji jest wizażystka i stylistka, nie musisz już martwić się o swój strój czy makijaż. Wtedy powinieneś również pojawić się bez makijażu. Jeśli na planie nie ma wizażystki, wcześniej starannie zrób swój własny makijaż.

Makijaż szybko wchłania światło, zwłaszcza na zdjęciach, i jest mniej skuteczny niż w rzeczywistości. Możesz więc aplikować trochę więcej niż normalnie. Niemniej jednak ważne jest, aby makijaż był naturalny i nie wyglądał jak lalka do makijażu, na której 5-latka zdała sobie sprawę ze swoich umiejętności. Wystarczy sprawdzić po pierwszych zdjęciach, jak wyglądasz na zdjęciach i w razie potrzeby ponownie nałożyć makijaż.

Wskazówki dotyczące pozowania


Teraz dochodzimy do najtrudniejszej części: pozowania. Napięcie ciała jest ważne dla lepszego wyrazu twarzy. Jednocześnie nie próbuj się napinać! Najlepiej najpierw przećwiczyć to przed lustrem.

Zmieniaj ostrość na nogach, tworzy to płynne ruchy i generalnie wygląda bardziej naturalnie. Jeśli włożysz ręce do kieszeni spodni lub kieszeni kurtki, będziesz wyglądać tak swobodnie. Przechyl głowę w różnych kierunkach, aby pokazać różne perspektywy na twarzy. Odwróć głowę po przekątnej i spójrz otwarcie w kamerę – i oto jest: Twoje wow zdjęcie! (Jak powiedziałaby Heidi Klum: Mamy dziś dla Ciebie zdjęcie!). Kolejna wskazówka: aby usta były pełniejsze i odprężone, przyłóż język do podniebienia.

Zrób to dla swojej sesji zdjęciowej

  • Tylko profesjonalne modelki mogą przybrać różne wyrazy twarzy, takie jak radość, śmiech, arogancja lub seksowność za naciśnięciem jednego przycisku, nawet jeśli w danym momencie nie jest to prawdziwe. Jako nowicjusz powinieneś przede wszystkim upewnić się, że jest autentyczny. Po prostu działa najlepiej, gdy Twój uśmiech jest prawdziwy! Dlatego: bądź sobą! Pomyśl o pięknych chwilach, a uśmiech pochodzi z serca!
  • Zasada jest taka: myśl pozytywnie, bo jak się czujesz, promieniujesz na obrazach.
  • Nawet najlepsze przygotowanie do sesji zdjęciowej nie pomoże, jeśli tego nie zrobisz. Podczas sesji zdjęciowej cała uwaga powinna być skupiona na sesji. Więc odłóż smartfon na bok i nie spiesz się. Ponieważ pod presją terminów trudno jest stworzyć swobodną atmosferę.
  • Poćwicz kilka póz przed lustrem w domu. Jeśli szukasz inspiracji, przejrzyj magazyny o modzie, aby znaleźć pomysły na sesję.
    Jeśli zaplanowałeś sesję zdjęciową z ukochaną osobą, fotograf może opowiedzieć swoją historię. Ponieważ komunikacja również odgrywa tutaj ważną rolę. Każda para ma swoją własną historię, którą możesz przejrzeć na zdjęciach. W ten sposób inspirujesz fotografa, tworzysz przyjemną, rodzinną atmosferę i tworzysz indywidualne pary zdjęć.

Nie Warto 

  • Bać się. Zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w pozowaniu przed kamerą. Fotograf zawsze pomaga w ułożeniu modela. Poprzez przyjemną komunikację zmniejszającą nerwowość, aż po precyzyjną postawę od stóp do głów.
  • Jeśli jesteś całkowicie spięty i nie zrobisz dobrego zdjęcia, to fotograf będzie musiał złagodzić sytuację. Ponieważ nie ma ludzi całkowicie niefotogenicznych. Każdy na swój sposób jest fotogeniczny. Zadaniem fotografa jest umieszczenie modelu we właściwym świetle, aby stworzyć imponujące zdjęcia.
  • Staraj się nie przesadzać, jeśli chodzi o makijaż lub pozowanie, ponieważ chodzi o postawienie siebie w centrum uwagi jako osobowość i lśnisz od wewnątrz, jeśli pozostaniesz sobą!

Jako fotograf nie musisz tylko umieć robić dobre zdjęcia. To połączenie umiejętności technicznych, wyczucia estetyki, rozpoznania tego, co czyni moment wyjątkowym i zdrowego zrozumienia ludzkiej natury. Ponieważ radość z relacji międzyludzkich jest niezbędna w tej pracy. Czy interesuje Cię, co dzieje się za kamerą? W takim razie może kurs fotografii byłby dla Ciebie dobrą okazją do uzyskania wstępnego wglądu w tę dziedzinę!