Opinie o leku Saxenda na odchudzanie

Otyłość to choroba i dzięki kampaniom społecznym na jej temat coraz więcej osób uświadamia sobie problem i potrzebę leczenia. Najskuteczniejsze leki pomagające w walce o utratę zbędnych kilogramów są dostępne na receptę. Jednym z takich preparatów jest Saxenda, którą aplikuje się w formie zastrzyku. Substancją czynną leku jest liraglutyd, podobny do hormonu GLP-1, który odpowiada za odczuwanie głodu i sytości. Osoby przyjmujące preparat powinny odczuwać mniejszy apetyt, co przyczyni się do coraz mniejszego zapotrzebowania na nadmierną ilość kalorii i wreszcie pomoże schudnąć. Podobnie jak w przypadku innych leków, przed użyciem Saxendy należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą i dokładnie zapoznać się z treścią ulotki, aby mieć absolutną pewność, czy nie mieścimy się w grupie osób narażonych na skutki uboczne. 

Saxenda opinie o leku

Przed zastosowaniem leku, oprócz opinii lekarza, można poznać także Saxenda opinie, bazując na forach internetowych. Osoby chorujące na otyłość chętnie wymieniają się poglądami, dyskutując o wydajności i skuteczności preparatu. W sieci znaleźć można wiele pozytywnych komentarzy, pokrywających się z obietnicami producenta o mniejszym odczuwaniu głodu i spadku zapotrzebowania na wysoko kaloryczne posiłki. Saxenda opinie głoszą także, że działanie leku można wzmocnić stosując odpowiednią dietę i dbając o aktywność fizyczną, a także pilnując stałej pory aplikacji zastrzyku i pijąc dużo wody. Internauci zaznaczają jednak, że efekty nie są widoczne od razu – o ile zmiana apetytu pojawia się już w pierwszych dniach stosowania leku, o tyle waga zaczyna drgać w pierwszych tygodniach terapii. 

Mówiąc o wydajności leku, warto zwrócić uwagę, iż jedno opakowanie wystarcza na miesiąc regularnego stosowania. Głos w dyskusji o leku Saxenda zabierają także lekarze, zwracający uwagę na fakt, iż skuteczność preparatu zależy w dużej mierze od tego, czy osoba otyła dostosuje się do pozostałych wytycznych otrzymanych od medyków. Dietetycy podkreślają także konieczność weryfikacji przeciwskazań do stosowania leku, aby nie narażać swojego zdrowia na wystąpienie skutków ubocznych. Wśród działań niepożądanych wymienia się biegunki, zaparcia, refluks, ból brzucha i głowy oraz bezsenność. Na forach nie brak także narzekań na temat ceny preparatu. 

Cena i dostępność preparatu

Przygotowując się na leczenie Saxendą, warto wziąć pod uwagę także aspekt finansowy. Lek jest bowiem dość drogi – cena jednego opakowania (3 strzykawki) jest uzależniona od oferty danej apteki, mieszcząc się w przedziale 350 – 1000 zł. Nie można liczyć też na refundację preparatu przez państwo. 

Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę, nie kupimy go „na własną rękę”, co więcej ze względu na cenę lek Saxenda dostępny jest wybranych aptekach, więc nawet kiedy zostanie przepisany przez lekarza trzeba uzbroić się w cierpliwość zanim produkt trafi do pacjenta. 

Saxenda opinie o efektach stosowania

Biorąc pod uwagę koszty, oprócz opinii lekarza warto przeczytać Saxenda opinie, dotyczące efektów możliwych do osiągnięcia z pomocą wspominanego leku. Najważniejszy efekt, na którym zależy większości pacjentów to kontrola masy ciała. Przyspieszony metabolizm i zmniejszenie odczuwania głodu można osiągnąć, czy regularne zastrzyki z Saxendy połączy się dużą dawką ćwiczeń fizycznych i zdrową, niskokaloryczną dietą. A zawarty w preparacie liraglutyd „oszukuje” mózg, poprzez kontrolę stanów głodu i sytości.

Mierzalny efekt, którego spodziewają się pacjenci ze stwierdzoną nadwagą i otyłością to spadek  masy ciała co najmniej o 5 % w czasie 12 tygodniowej kuracji.