O czym warto wiedzieć, decydując się na tatuaż?

Tatuaż

Wielokolorowy lub oszczędny w barwach. Rozległy lub dyskretny, w miejscu widocznym jedynie dla posiadacza. Posiadający symbolikę, podkreślający przywiązanie do miejsca, drużyny piłkarskiej lub zrobiony na pamiątkę. Tatuaż nie jedno ma imię i dawno przestał kojarzyć się z topornie wykonanymi malunkami na przedramionach marynarzy lub znakami na twarzach bądź dłoniach osadzonych w więzieniach. Ta coraz modniejsza forma trwałego ozdabiania ciała. Z uwagi na to, że tatuaż będzie prawdopodobnie towarzyszyć nam do końca życia, warto dokładnie przemyśleć, czy i gdzie go wykonać, a co równie ważne – powierzyć wykonanie tego zadania profesjonalistom.

Tatuator musi być po trosze wizjonerem, artystą i rzemieślnikiem. Klienci mogą mieć konkretną wizję, ale czasami to tylko ogólna koncepcja, której trzeba nadać kształt i kolor. Również samo wykonanie rysunku na ciele musi być bezbłędne. W końcu z zasady jest to trwała ozdoba, zatem niełatwo ją poprawić czy usunąć. Mieszkańcy południowo – wschodniego krańca Polski mogą z pełnym zaufaniem powierzyć tę misję w ręce profesjonalistów, tworzących studio tatuażu Rzeszów.

Jak wygląda wykonanie tatuażu krok po kroku? Salon tatuażu Rzeszów rozwiewa wątpliwości.

Pierwszy kontakt i rozmowa to nakreślenie wizji oraz ustalenie orientacyjnej ceny i czasu usługi. Ponadto klient informowany jest o przeciwwskazaniach do wykonania, a brak przeciwwskazań oraz zgodę na jego wykonanie potwierdza własnoręcznym podpisem. Otrzymuje również informacje, jak należy przygotować się do zabiegu. Konieczne zazwyczaj okazuje się wpłacenie zadatku na poczet przygotowania projektu. W dniu w którym zaplanowane jest wykonanie tatuażu, w pierwszej kolejności klient ogląda przygotowane projekty, ustalane są ewentualne poprawki, dokładne miejsce naniesienia tatuażu, jego rozmiar. Na podstawie tych informacji tatuator przygotowuje ostateczny wzór.

Naniesienie go na wybraną partię ciała, w zależności od stopnia złożoności i rozmiaru rysunku, może zająć od kilku minut do nawet kilku dni. Bolesność zabiegu zależy od partii ciała, na której wykonuje się tatuaż, ale również od wielkości rysunku. Podrażniona skóra staje się bardziej wrażliwa na ból. Po skończonym zabiegu, pracownik instruuje klienta o konieczności pielęgnacji skóry odpowiednią maścią. Dumny właściciel pięknego, nowego rysunku na skórze może już opuścić salon tatuażu Rzeszów.

Studio tatuażu Rzeszów przykłada dużą wagę do bezpieczeństwo i higieny.

Wykonanie tatuażu to zabieg, przerywający ciągłość skóry i powodujący niewielkie krwawienia. Istnieje zatem ryzyko wniknięcia do organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych, powodujących zakażenie, stan zapalny czy choroby. Aby je zminimalizować, tatuaż wykonywany jest sterylnymi, jednorazowymi igłami. Studio tatuażu Rzeszów dba o bezpieczeństwo zarówno klientów jak i pracowników. Tatuator pracuje w rękawiczkach jednorazowych, zmienianych w trakcie trwania zabiegu. Fotele czy leżanki, podłokietniki tapicerowane są łatwą do utrzymania w czystości ekoskórą i dezynfekowane specjalistycznymi preparatami. To samo tyczy się maszyn, którymi wykonywany jest tatuaż. Dzięki tym praktykom klient korzystający z usług salonu tatuażu Rzeszów może być spokojny o swoje zdrowie.