5 wskazówek, jak samodzielnie szyć ubrania

5 wskazówek, jak samodzielnie szyć ubrania

Samodzielne szycie ubrań nie jest takie proste. Przeczytaj 5 wskazówek, które pomogą Ci to zrobić.

1. PRAĆ TKANINĘ PRZED CIĘCIEM

Aby samodzielnie uszyć ubrania, musisz najpierw kupić tkaniny. Kiedy masz przed sobą piękny kawałek materiału, chcesz od razu zacząć szyć nową sukienkę. Miej trochę cierpliwości. Przed docięciem tkaniny należy go wyprać, aby się nie skurczył. Tkaniny wiskozowe stanowią szczególne zagrożenie. Alternatywnie możesz całkowicie wyprasować tkaninę za pomocą pary. Jeśli nie możesz czekać na szycie, stworzy to dla Ciebie pracę później. W przyszłości gotową odzież trzeba będzie prać ręcznie w dużej ilości zimnej wody.


2. POJEDYNCZY TEMAT: WZORY CIĘCIA – ŁATWIEJ Z PAPIEREM ZAMRAŻALNYM

Do prawidłowego cięcia potrzebny jest wzór, który zwykle mocuje się do tkaniny za pomocą szpilek. Jest to łatwiejsze z papierem do zamrażania. Wyprasuj to na tkaninie. Następnie pokrój towary na podwórku. Możesz zdjąć papier do zamrażarki bez pozostawiania śladów i użyć go ponownie, jeśli to konieczne.

Oprócz precyzyjnego cięcia materiału, profesjonaliści używają go do pracy w obszarze patchworku oraz do mocowania aplikacji. Możesz sobie to pozwolić taniej, jeśli samodzielnie wyprodukujesz jednostronnie powlekany papier do zamrażania.

Najpierw umieść arkusz pergaminu na odpornej na ciepło powierzchni. Przykryj to warstwą folii spożywczej. Połóż prześcieradło z motywem zadrukowaną stroną do góry. Następuje druga warstwa papieru do pieczenia. Teraz starannie wyprasuj warstwy, aż folia spożywcza zrówna się z motywem. Usuń pergamin i nadmiar folii nożyczkami lub nożycami obrotowymi. Wyprasuj motyw, w tym przypadku wzór, na materiale i przyciąć na wymiar.

3. MIĘKKIE I PRZYTULNE I NADAL ODPORNE

Planujesz uszyć sukienkę z miękkiej, przytulnej tkaniny? Przygotuj się na to, że będzie walczył. Wskazówka: użyj plastikowych toreb, aby pomóc. Najlepsze są te wykonane z cienkiego materiału. Alternatywnie można użyć worków do zamrażania lub worków na śmieci. Za pomocą szpilek przymocuj torbę do materiału. Jest tylko kilka szwów, zanim plastik będzie można poprowadzić. Po zakończeniu pracy możesz usunąć folię, po prostu ją odrywając.

4. TA SZTUKA UŁATWIA SZYCIE FALBANKI

Czasami jest tam robak – falbanki wiszą w stopce lub się wyginają. To nie przydarzy się z taśmą malarską. Przyklej pasek na falbanki i kontynuuj szycie jak zwykle.

 

5. PRZETWARZANIE CIENKICH TKANIN – WYZWANIE?

Masz pod ręką gazetę, której już nie potrzebujesz? Nie wyrzucaj ich, używaj ich, aby ułatwić pracę z delikatnymi tkaninami. Aby to zrobić, przymocuj je szpilkami pod materiałem. Cięcie i dalsze przetwarzanie tego samego udaje się z tą sztuczką bez żadnych problemów.

Sprawdź również: Trampki damskie – czy to dobry wybór?

One thought on “5 wskazówek, jak samodzielnie szyć ubrania

Komentarze są wyłączone.